Akciový tovar

Deca-Nan LA®

Deca-Nan LA®
Deca-Nan LA®
Výrobca: LA PHARMA (Thajsko)
Kód produktu: 124
Dostupnosť: Skladom

Dostupné možnosti


Balenie :

Množstvo:     -   Obľúbený produkt
Porovnať produkt

 

Nandrolon bol prvýkrát opísaný v roku 1960 a pre svoje unikátne vlastnosti sa stal jedným z najpoužívanejších anabolík na svete. Štrukturálne veľmi pripomína testosterón, ale chýbajú mu 19. uhlík (resp. metylová skupina CH3 na 10. uhlíka). Preto sa označuje tiež ako "19-nortestosterónu". Jeho popularita vyplýva z faktu, že má výrazné anabolické účinky sprovázené iba minimálnymi androgénnymi efekty. Z hľadiska pomeru anabolických a vedľajších účinkov je preto niekedy považovaný za najlepší steroid vôbec. Viaže sa veľmi dobre na androgénne receptory (steroid I. triedy).

Anabolické účinky:
-Nandrolon je protizápalový, zlepšuje syntézu kolagénu.
-V kulturistike môže byť nandrolon efektívne využitý pri objemových aj rysovacích cykloch. Produkuje dobrý objem hmoty a sily. Je tiež preslávený svojou schopnosťou liečiť zranenia kĺbov a šliach. Atléti uvádzajú, že pomáha pri bolestivosti ramien, kolien či lakťov. Dramaticky tiež zlepšuje retenciu dusíka a regeneráciu.
-V súčasnosti je nandrolon pre svoje pozitívne vlastnosti využívaný v medicíne, napríklad u pacientov trpiacich AIDS. Bolo preukázané, že u nich nielen zvyšuje hmotnosť, ale prispieva aj k posilneniu imunitného systému.
 
Vedľajšie účinky:
-Nandrolon je považovaný za veľmi bezpečný steroid a svojim pomerom anabolizmu a vedľajších účinkov môže byť dokonca označený za vôbec najlepší steroid, ktorý bol kedy vyrobený. Prispievajú k tomu aj jeho unikátne chemické vlastnosti: V tkanivách sa totiž pôsobením 5-alfa reduktázy nemení na dihydrotestosterón (DHT), ako je to bežné u testosterónu a niektorých iných steroidov, ale na nordihydrotestosteron (norDHT), ktorý je oveľa menej androgénnej ako DHT i testosterón. Nandrolon je teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí nechcú pri užívaní steroidov prísť o vlasy alebo trpieť problémami s prostatou. Pri súčasnom užívaní finasteridu (Propecia) proti padaniu vlasov však dochádza k nepríjemnému paradoxu. Finasterid totiž zabraňuje konverziu nandrolonu na norDHT a Deca udrie na vlasové korienky s plnou silou. Tento chemický proces bohužiaľ nefunguje len na papieri a je opakovane potvrdený desiatkami nemilo prekvapených cvičencov.
-Aromatizovanie nandrolonu je pri bežnom dávkovaní (200-400 mg) slabá; objavuje sa iba vo vysokých dávkach, ale nie v množstve, aké je obvyklé u testosterónu či iných vysoko androgénnych steroidov. Nandrolon však pôsobí viac ako progestin, tj podporuje činnosť ženského hormónu progesterónu. Gynekomastia pri vysokom dávkovaní preto môže byť veľkým problémom, pretože antiaromatázy v tomto prípade nezaberajú. Objavujú sa špekulácie, že výhodné môže byť kombinovať nandrolon sa stanozololem, ktorý obsadzuje receptory progesterónu. (Je však fakt, že spôsob pôsobenia nandrolonu je stále predmetom diskusií.) Cyklus nandrolon-stanozolol je navyše dvojnásobne výhodný vzhľadom na to, že nandrolon by mal byť schopný potlačiť stanozololem často vyvolávané bolesti kĺbov.
-U nandrolonu síce nebývajú problémy so zvýšenými hladinami cholesterolu a triglyceridov, ale môže dôjsť k čiastočnému zníženiu koncentrácie "dobrého" HDL cholesterolu. To sa dáva do súvislosti so skutočnosťou, že nandrolon nie je schopný vo veľkej miere aromatizovaná a estrogény teda nemôžu pôsobiť ako prirodzený "ochranca" krvného cholesterolu.
-Jednou z mála chýb na kráse u nandrolonu je jeho prenikavý (prakticky stopercentná) účinok na potlačenie tvorby telesného testosterónu. To môže u mnohých mužov - zvlášť po skončení kúry - viesť k dočasnej impotencii (tzv. "Deca-dick"). Kulturisti sa z tohto dôvodu samostatné používanie nandrolonu vyhýbajú a kombinujú ho s testosterónom. Vzhľadom k značnému rozhodenie telesných hormónov je možné po skončení kúry očakávať mierne akné.
 
Problematika detekcie:
-Je nutné podotknúť, že metabolity tohto steroidu môžu byť objavené v moči aj rok po jeho použití. Deca je preto najhoršie voľbou pre tých, ktorí nechcú byť pozitívne testovaní. Je známe, že niektorí jedinci boli pristihnutí aj pol roka po poslednom užití. Tento fakt je samozrejme veľmi nepríjemný pre špičkových športovcov. Nandrolon je teda známy ako steroid s najväčším počtom pozitívnych dopingových nálezov.
-V moči športovcov je detekovaný podľa výskytu svojho metabolitu 19-norandrosteronu. V posledných rokoch však časté prípady dopingových nálezov v súvislosti s touto látkou vzbudzujú pochybnosti o kvalite dopingových testov. Možno ťažko uveriť, že by takáto séria atlétov užívala steroid preslávený dĺžkou svojej detekčnej doby. Určitú časť týchto odhalenie je možné pripísať na účet používanie falošných steroidov z nespoľahlivých zdrojov, však posledné štúdie naznačili, že môžu súvisieť s kontaminovanými športovými suplementy. Orálne podávaný nandrolon síce nezanecháva žiadne stopy, no podľa vyššie uvedených výskumov môže užívanie suplementov kontaminovaných nandrolon - avšak údajne len v spojení s intenzívnym športovým tréningom - zapríčiniť výskyt 19-norandrosteronu v moči.
 
Rýchlosť esterov:
-Rôzne estery nandrolonu pochopiteľne pôsobí rozdielne dlhú dobu. Fenylpropionát je aktívna rádovo niekoľko dní, cypionát 2 týždne, dekanoát asi 3-4 týždne, Anadur a Laurabolin cca 4 týždne. Praktické farmakokinetické testy však ukazujú, že vysoké krvné koncentrácie dekanoátu sa stabilne neudrží o mnoho dlhšie ako 10 dní. Preto sa dekanoát aplikuje v týždenných intervaloch. Pretože účinok dekanoátu sa dostavuje pomerne neskoro, až po 2-4 týždňoch užívania, kombinuje sa často s inými, rýchlejšie účinkujúcimi steroidy.
 
Kombinácia:
-Nandrolon je kráľom všetkých steroidných zmesí. Športovci ho kombinujú s takmer každou drogou s pozitívnymi výsledkami. Je to vôbec najlepšie steroid pre kombináciu s inými druhmi.
-Nandrolon pôsobí veľmi dobre v kombinácii s Dianabolem, oxymetholonem, testosterónu apod za vzniku mohutných prírastkov svalstva. Slávna kombinácia nandrolon / Dianabol zvyčajne ústi v rýchle a výrazné prírastky svalovej hmoty. Väčšina atlétov berie obvykle 15-40 mg Dianabolu denne a 200-400 mg nandrolonu týždenne (pozri Methandrostenolon). Štúdie ukázali, že pri kombinácii nandrolon / Dianabol sa zvyšujú hodnoty pečeňových enzýmov, avšak tie sa vracajú do normálnych medzí po vysadení Dianabolu. Ešte rýchlejšie výsledky môžu byť dosiahnuté v kombinácii 400 mg nandrolonu týždenne a 500 mg Sustanon 250 týždenne. Atléti udávajú enormné prírastky sily a objemov pri spojení 400 mg nandrolonu a 500 mg Sustanon týždenne spolu s 30 mg Dianabolu denne. V tomto prípade sa už však jedná o dosť silné dávky, ktoré rozhodne nie sú pre začiatočníkov.
-Nandrolon síce nie je optimálnym steroidom pre predsúťažnej prípravu (už z dôvodu jeho dlhej detekčnej doby), ale mnohí atléti ho úspešne užívajú v dávke 400 mg týždenne spolu 50 mg Winstrolu denne, 225 mg Parabolanu týždenne a 25 mg Oxandrolonu denne. Môže byť braný is látkami ako Anavar, Masteron, Parabolan, Primobolan ai, ak je cieľom získanie kvalitného svalstva, ktoré vydrží dlhšiu dobu a bude pôsobiť tvrdšie, pretože sa tým vyhnete retencii vody späté s Dianabolem a testosterónu.
 
Dávkovanie:
Jeho half-life je 14 dní a detekčná doba je 18 mesiacov.
Pri užívaní nandrolonu je nutné prihliadnuť k faktu, že ester tvoria podstatnú časť hmotnosti steroidu. (Napríklad fenylpropionát 33% a dekaonát 36%.) Dávkovanie je teda vyššia ako u perorálnych steroidov. Zvyčajne sa pohybuje medzi 400-600 mg týždenne (čo zodpovedá 57-86 mg / deň). U začiatočníkov často postačuje len 200-300 mg týždenne. Dávky nad 600 mg týždenne sú napospol nezmyselné, pretože už neprinášajú primerané efekt a naopak zvyšujú riziko vedľajších účinkov.
-Je tiež potrebné mať na mysli, že účinky nandrolonu nie sú nijako rýchle a bombastické. U dekanoátu sa môžu prvé výsledky objaviť až po 1 mesiaci užívania. Na dosiahnutie silného efektu je teda nutná aspoň dvojmesačné, lepšie však 3-4měsíční kúra. Fenylpropionát pôsobí asi dvakrát rýchlejšie ako dekanoát, avšak vzhľadom k faktu, že si vyžaduje častú aplikáciu (každé 2-3 dni) a jeho legálne vyrábaná generiká sú slabo koncentrovaná, fenylpropionát je málo obľúbeným steroidom.
-Ženy užívajú túto drogu len vo veľmi malých dávkach (50 mg týždenne). Pri dávkovaní do 100 mg týždenne obyčajne nevšimnú žiadne väčšie problémy, čo však nemusí platiť pri dlhodobejšom dávkovaní. Pri vyšších dávkach sa môžu objaviť androgénne symptómy ako ireverzibilná zhrubnutie hlasu, zvýšený rast chlpov, akné, zvýšené libido a zväčšenie klitorisu. Ženy, ktoré majú problémy pri dávkach okolo 50 mg týždenne môžu brať rýchlejšie pôsobiace fenylpropionát. Nedochádza potom ku koncentrácii androgénov. Obyčajne je dávka 50 mg nandrolonu týždenne kombinovaná s 10 mg Anavaru denne. Vhodná je aj kombinácia s ďalšími miernymi steroidy, stanozololem a methenolonem.
-Vedecké štúdie poukazujú na to, že najideálnejšou dávkou nandrolonu decanoate sú 3-4 mg na 1kg hmotnosti, z pohľadu anabolického účinku spolu s miernymi vedľajšími účinkami. Dávka pod 200mg týždenne spôsobuje len veľmi mierne prírastky, napriek tomu, táto dávka by nováčikovi mala úplne stačiť. Skúsenejší sypači by mali zvýšiť dávku na 400mg týždenne.
-Veľmi vhodný AAS do kombinácie k užívaniu s deckou je TST spolu methanom. Rovnaké dávky TST aj Nandrolónu + 30 až 50mg methanu denne predstavuje parádnu objemovú kúru, taktiež dosť podstatné prírastky na sile tréning čo tréning.
-Pri dávke od 3 do 4 mg na 1 kg hmotnosti sa prejavujú mierne vedľajšie účinky, najčastejšie je spomínaný zvýšený krvný tlak, taktiež užívanie nandrolonu spôsobuje, že krv je riedša, teda slabšie sa zráža, čo je dôsledkom častého krvácania z nosa. Taktie sa spomína akné
-Pri užívaní nandrolónu je dôležité si uvedomiť, že pomerne silno pôsobí na znižovanie tvroby vlastného TST, čo znamená, že ideálne je počas kúry s nandrolónom súčasne užívať aj TST, kvoli zabezpečeniu normálnych sexuálnych funkcíí aj počas kúry. Po kúre je potom samozrejme nutné nasadiť poriadnú PCT na znovuobnovenie tvorby vlastného TST.
-Čo je dôležité, pri užívaní nandrolonu je treba dávať pozor na aromatizáciu, pomerne silno aromatizuje a tak ako som už aj spomínal v niektorých článokoch na fóre, nandrolón zvyšuje hladinu prolaktínu ale aj hladinu estrogénu, čo znamená silnú kombináciu pre vznik gynekomastie, preto napr. samotný letrozol, alebo tamoxifen nemusia byť vôbec účinný proti aromatizácii počas cyklu. Najideálnejšie by bolo užívať tamoxifen spolu s cabergolinom (inhibitor prolaktínu) alebo arimidex, prípadne letrozol spolu s cabergolínom. Táto kombinácia by mala minimalizovať aromatizáciu na minimum, taktiež zabezpečiť správne sexuálne funkcie počas kúry a lepší štart do PCT.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku:steroidy.eu - kvalita za dobrú cenu!